CONTACT US HERE AT: fadi.kayyali@2immigration.com
mohsen.badawood@2immigration.com
K1 ve K3 Vizeleri: Nişanlı ve Evlilik

K1 ve K3 Vizeleri: Nişanlı ve Evlilik

                                            K1 Visa Fiancé Visa ve K3 Evlilik Vize                                 
KÜÇÜK İŞLETMENİZİ AÇARAK YEŞİL KARTINIZI ALIN

KÜÇÜK İŞLETMENİZİ AÇARAK YEŞİL KARTINIZI ALIN

                                            EB-5 göçmen yatırımcı süreci Eb-5 vizesi, sizin ve yakın aile üyeleriniz
1 2 3

Hide Main content block

Göçmen Uzmanlarıyız

Biz Göçmen Uzmanlarıyız. Size rehberlik etmek için bizi Tutun.

değişiklikleri, uygun dosyalama prosedürlerini ve göçmenlik dilekçelerini işlemek için gerekli olan bilgileri takip etmeleri için göz korkutucu bir görev olabilir.

Davanızı veya ABD Vizesi'ni yönetmek için yetkili bir göçmenlik uzmanını işe almak sadece süreci basitleştirmekle kalmayacak, aynı zamanda istenen ABD Vizesi sonucunu verimli ve süratli bir şekilde yerine getirmede de etkili olacaktır. L Visas, E Visas, EB-5 Vizeleri ve durum değişikliği konusunda uzmanlaşmaktayız.

Göçmen uzmanına danışmak

Bir danışmanın amacı, davanız hakkında makul bir karar vermek için size yeterli bilgi vermektir. Bazı müşteriler seçeneklerini belirlemek için tavsiyeye ihtiyaç duyarlar. Danışmanlık sırasında göçmenlik uzmanlarımız genel olarak:

 • Vize durumunuzu gözden geçirin ve analiz edin. L Visa veya E-2 Visa gibi bazı vize işlemleri ayrıntılı bir araştırma ve  çalışma gerektirir.
 • Göçmenlik seçeneklerini değerlendirin ve gözden geçirin. Bazen bir başvuru sahibi, EB-5 Vizesi, bir akraba aracılığıyla durumun düzeltilmesi, vb. gibi bilgileri bilmeden farklı vizeler için uygundur.
 • Durumunuza göre içgörü sağlayın.
 • Davanıza fayda sağlayabilecek alternatifleri (varsa) açıklayın ve tavsiye edin. B-1 veya B-2 Vizeleri gibi bazı ABD Vizeleri, ABD içinden göçmen olmayanlara veya hatta göçmen vizeye transfer edilebilir.
 • Durumunuzda olası sorunlara (varsa) dair bilgi sağlayın ve uygulanabilir çözümleri önerin.

Göçmen uzmanları tutmak

Davanızı/vizenizi temsil eden bir göçmenlik uzmanı olabilir:

 • Dilekçenizin zamanında ve doğru bir şekilde işlenmesini kolaylaştırmak; Gecikme ve reddetmelerden kaçınmanıza yardımcı olur.
 • Geçerli feragatler için başvurun.
 • Davanızın durumunu, USCIS veya DOS gibi uygun devlet kurumlarıyla veya hatta yurtdışındaki Amerikan elçiliği veya konsolosluğuyla takip edin.

Dilekçe reddetme ile sonuçlanabilecek hatalar içeren ortak bir dilekçe (göçmenlik uzmanı olmadan):

 • Zamanında dosyalama - belirli vize dilekçeleri, H-1B Visa veya denizaşırı bir elçilikten statü belirleme gibi sayısal sınırlamalara tabidir.
 •  Yanlış kategoride veya sınıflandırmada dosyalama. Bazı vize veya yeşil kart başvuruları doldurulması gereken formları karıştırıyor olabilir.
 • Uygunluk kriterlerinin ve gerekli niteliklerin yanlış değerlendirilmesi. Bir akrabadan yeşil kart sahibi olmak gibi bazı yeşil kart vakaları, yararlanıcı evli veya bekar olmadıkça farklı muamele görür.
 • Kanıtların zayıf şekilde doğrulanması. E-2 Vize veya L-1A Vize gibi bazı durumlarda, kanıtların zayıf bir şekilde doğrulanması vize reddine yol açabilir.
 • Güçlü destekleyici mektupların olmaması. F-1 Öğrenci Vizesi veya E-2 Vize gibi bazı durumlarda, başvuru sahibi kendi ülkesi ile güçlü bağlar sergilemek zorundadır. Güçlü ülke ilişkileri hakkında destekleyici mektupların olmaması, inkar davalarına yol açabilir.
 • Yanlış işlem merkezleri ile dosyalama veya yanlış adres kullanma.
 •  Uygulamalarda Typos ve eksik bilgi. I-130 Vize dilekçesi veya I-140 dilekçesi gibi bazı durumlarda, herhangi bir küçük hata, ABD Vize başvurusunun işlenmesinde vize reddine veya gecikmelere yol açabilir.
 • Yanlış dosyalama ücretleri gönderme. USCIS ücretleri her zaman değişiyor. Yanlış dosyalama tutarı vize dilekçesini reddeder.
 • Hükümet sorularına ve bildirimlerine yeterince cevap vermemek. Bazı durumlar, öğrenci vizesi veya yatırım vizesi gibi zamana duyarlıdır. Bir yatırımcı vizesi, zamana duyarlı bir dilekçedir ve zamanında sunulmalıdır.

Bu sürecin stresli olabileceğini anlıyoruz.:

 • Müşteriler acil durumlarda cep telefonlarımızda doğrudan bizi arayabildikleri için müşteri sorunlarına hızlı cevap verilir. VAWA dilekçeleri veya Kadına Karşı Şiddet Yasası gibi bazı durumlar, dilekçenin duygu ve istismarı hakkında sürekli iletişim, tutku ve anlayış içermekte. Bu çağrılara derhal cevap veriyoruz.
 • Vatandaşlık başvurusunda bulunana kadar davanın başlangıcından itibaren sürekli temas.
 • Her dava göçmenlik bölümüne gitmeden önce birden fazla hukuk profesyoneli tarafından incelenir. Ekibimiz, uzman hukuk profesyonelleri ve uzun süreli tecrübeli yargılar birleşimidir.
 • Personelimiz yeni göçmenlik düzenlemeleri konusunda günceldir ve yeni göç değişikliklerine ayak uydurur.  

B1-O2'den Vizeler: En Yaygın Olarak Verilen Vize Bazılarına Genel Bakış

Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti tarafından verilen 185 tür vize vardır. Her vize başvuru sahibinin farkları fark etmesi ve fark etmesi gereken iki önemli vize kategorisi vardır: göçmen ve göçmen olmayan vizeler. Göçmen vizeleri, yeşil bir karta yol açar ve bu da Amerika Birleşik Devletleri'nde daimi ikamet izni verir. Göçmen olmayan vizeler vize sahibinin vizenin sona ermesinden sonra Amerika Birleşik Devletleri'nden ayrılmasını talep edecektir. Bununla birlikte, vize tipine bağlı olarak, göçmen olmayan vize sahipleri daimi ikamet için başvurabilirler. Bu profesyonel bir göç uzmanının giriş ve analizini gerektirir.

Vizeler burada Turist B-1 vizesi, Piyango vizesi DV 2019, Yatırım E1 vizesi, E2 vizesi, EB-5 vizesi İşveren Sponsorluğu H vizesi, Öğrenci Araştırma J vizesi, Fiancé K vizesi, Yönetici veya Yönetici L-1 vizesidir. ve Üstün Yetenek O vizesi.

Turist B Vizeleri

B1 Vizesi
Geçici. 6 aya kadar uzatılabilir. Genellikle Amerika Birleşik Devletleri'ne iş, gösteri veya kongre için çok kısa yolculuklarda kullanılır.

B2 Vizesi
Turist. 6 ay geçerlidir. Belirli koşullar altında bir L vize veya H.'ye dönüştürülebilir. Vize sona erdikten sonra B vize hamili kendi ülkelerine geri dönmelidir. Hangi seçeneğin sizin için en uygun olduğunu düşündüğünüzde lütfen bir göçmen uzmanına danışın.

Çekiliş Vizesi DV 2019

Çekiliş Vizesi DV-2019, Yeşil Kart Çekilişi olarak da bilinen (kartın rengi nedeniyle), bir başvuran, bir eş ve 21 yaşından küçük çocukları için Amerika Birleşik Devletleri'nde kalıcı ikamet yol açar.

Çekiliş genellikle Ekim ve Kasım ayları arasında yapılır ve başvuruları şu anda 2019 yılı için kabul edilmektedir. Piyango vizesi Kongre tarafından zorunlu kılınmıştır ve Birleşik Devletler Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) yerine Dışişleri Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. 2019'da 55.000 vize verilecek ve başvurular çevrimiçi kabul edilecektir.

Başvuru sahipleri birkaç kriteri karşılamalıdır:
Amerika Birleşik Devletleri'nde temsil edilen bir ülkenin vatandaşı olun. Bu ölçütlere uymuyorsanız, eşinizin veya ailenizin doğduğu ülkede yaşadıkları sürece evlat edinebilirsiniz. 2019 piyango için ülke başvuruları listesinin kabul edilmesi için Dışişleri Bakanlığı web sitesine bakınız. Başvuru sahipleri, bir Amerikan lise diplomasının eşdeğer eğitimini tamamlamış veya ABD'de liseye gitmiş olmalıdır; ya da Dışişleri Bakanlığı web sitesinde listelenen alanlardan birinde son 5 yıl içinde 2 yıllık iş tecrübesine sahip olmak.

Yatırım Vizeleri

E-2 Vizesi EB-5 vizesinden daha az yatırım gerektiren göçmen olmayan bir vizedir. Bir E-2 vizesiyle kanıtlanmış başarı vatandaşlığa doğru yolu açabilir. Maksimum konaklama süresi 2 yıldır. Bununla birlikte, bir E-2 vizesinin kalışı her iki yılda bir uzatılabilir. Bir E-2 vize uzatmasının uygulanabileceği maksimum süre yoktur.

E-1 Vize, e-2'ye benzeyen, ancak uluslararası ticaret yapmak isteyen şirketler tarafından kullanılan göçmen olmayan bir vizedir.

EB-5 Vizesi Yeşil kartınızı sizin ve yakın aile üyeleriniz için hızlı bir yoldur. EB-5 vizesi yasal bir işleme girmek için yasal yaşına ulaşmanın dışında belirli bir eğitim veya deneyim gerektirmez. Başvuru sahipleri, gelir kaynağı ve belirli hastalıklar, ABD'de daha önce yasadışı bir şekilde kalmak ya da cezai bir mahkumiyet gibi herhangi bir kabul edilemezlik meselesinin olmadığını kanıtlamalıdır.

EB-5 başvuru sahibinin 1-526 dilekçesi verildikten sonra, 2 yıllık bir süre için EB-5 başvuru sahibine hibe eden USCIS ile yasal statülerini düzenleyebilir. Yatırımcı, kendileri ve aileleri için daimi ikamet statüsü kazanabilmek için 2 yıl onay süresinin bitiminden 3 ay önce I-829 şeklinde dosya açmalıdır. Yatırımcı / EB-5 başvuru sahibi, yeni bir ticari işletmede en az 500.000 $ veya coğrafi alana dayalı bir milyon dolarlık bir yatırım olduğunu kanıtlayan belgeler sağlamalıdır. EB-5 başvuru sahibi, ticari işletmenin en az 10 tam zamanlı doğrudan iş yaratacağını kanıtlamalıdır.

İşveren sponsorluğunda H visa

Tüm H-1B başvuru sahipleri Lisans derecesine sahip olmalı ve bir işveren tarafından ABD'ye kredi ve hak kazandıracak bir yabancı kiralama olarak tanınmalıdır. Ayrıca, yılda verilen vize sayısını sınırlandıran “H” vizelerine de izin verilmektedir. H-1B vize sahipleri ABD'de 6 yıla kadar kalabilir. Belirli koşullar altında bir H vize sahibi yeşil kart başvurusunda bulunabilir.

Öğrenci/Araştırmacı J-1 Vizeleri

Denizaşırı öğrenciler, akademisyenler ve araştırmacılara verilen üç tip J-1 Vizesi (göçmen olmayan vize) vardır:

 • Ders kısa araştırmalar için J-1 kısa vadeli amaç. Maksimum konaklama 6 aydır.
 • J-1 profesyonel; Maksimum kalış süresi 5 yıldır.
 • J-1 öğrenci; maksimum kalış süresi 12 aydır.

Yönetici veya Menejer L-1 Vizeleri

The L-1 vizesi başvuran, denizaşırı işverenleri tarafından desteklenmekte ya da kendi şirketlerinde sahiplik yoluyla kendi kendini desteklemektedir. L-1 vize dilekçesinin, L-1 başvuru sahibinin ABD'de yöneteceği şirket veya iş için gerekli yönetim, denetim ve yürütme becerilerini göstermesi gerekir. Bir L1 vizesi, ABD'de ABD'de bir önceki yıl içinde 1 yıllık bir işten sonra göçmen vizesine bir değişiklik teklif edebilir.

Fiancé K-1 Vizesi

The K-1 vizesi amerikalı bir vatandaşın nişanlısının evlilik tarihinden önce Amerika Birleşik Devletleri'nde 90 güne kadar harcama yapmasına izin verir. K-1 vizesi tek adımlı bir süreçtir ve K-1 vizesi Amerika Birleşik Devletleri'nde bir denizaşırı konsoloslukta onaylanmamıştır. Düğün ertelenirse veya 90 gün içinde gerçekleşmezse, yabancı nişanlı kendi ülkelerine dönmeli ve bir K-1 vizesi için tekrar başvurmalıdır. K-1 vizesi, K-3 vizesine başvurmaktan daha zordur. K-3 vizesi ABD vatandaşı olmayan bir ABD vatandaşı için nikahı yurtdışında gerçekleştiğinde uygulanır. K-3 vizesi için başvuranın ABD hükümetinden yurtdışında evlenmek için izin alması gerekmektedir.

Olağanüstü Yetenek Vizesi: O-Visa

O1-A Vizesi
Bilim, sanat, işletme ve atletizmde olağanüstü yeteneklere sahip olanlar O1-A vizesini değerlendirebilirler. O1-A göçmen olmayan bir vizedir ve başvuru sahibi sponsor olmalıdır. O vize 3 yıla kadar geçerlidir.

O1-B Vizesi
Bu vize, televizyon ve sinema resim bilimlerinde olağanüstü yetenekli olanlara verilir. En önemli avantajlardan biri, bu vizelerin kaçının bir yıl için verilebileceği konusunda bir sınırlama olmaması.

_

Bunlar en yaygın vize türleridir. Daha detaylı bilgi için lütfen 2immigration.com adresindeki web sitemizi ziyaret ediniz ya da WhatsApp numaramız, + 1-848-391-7882 numaralı telefondan ya da 440-835-4766 numaralı telefondan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

FADI KAYYALI, INC.

We provide full immigration services related to business and investment visas such as Eb-5, E-2, and L visas along with processing green card petitions. We have you live, work and invest in US.

100% Satisfaction Guaranteed

Get in touch

We invite you to contact or visit us.

fadi.kayyali@2immigration.com
mohsen.badawood@2immigration.com

UNITED STATES
24700 Center Ridge Rd., Suite 310,  Westlake, OH 44145, USA
Tel: +1-440-835-4766
Whatsapp: +966-50-565-5535
Fax: +1-848-628-0212

SAUDI ARABIA
Tel: +1-440-835-4766
Whatsapp: +966-50-565-5535

Testimonials

 

“Dear Mr. Kayyali, I would love to thank you for the time and dedication spent on my application and I absolutely appreciate all the work put into my case. The wonderful staff you have went above and beyond to make sure everything was done in a timely manner. Best regards. ”

Saeed A.