CONTACT US HERE AT: fadi.kayyali@2immigration.com
mohsen.badawood@2immigration.com

E-2 Vize ve E-1 Vize

E-2 Vizeleri

E-2 yatırımcı vizesi, 120.000$ gibi önemli bir sermayeye yatırım yapmayı planlayan yabancı yatırımcılar için yeni bir iş kurma veya mevcut bir işletmeyi ABD'de satın alma / paylaşma konusundadır. Yabancı yatırımcılar, ABD’nin ticaret ve navigasyon anlaşmasını sürdürdüğü bir ülke olan bir antlaşma ülkesi vatandaşı olmalıdır.

E-2'ye hak kazanmak için, anlaşma yatırımcısı, bir antlaşma bölgesinden olduğunu, ABD'de yatırım yaptığını veya  iyi niyyetli yatırım yaptığını kanıtlamalı, ve sadece bu işin gelişmesi ve ilgilenmesi nedeniyle ABD'ye giriş yapmaya çalıştığını kanıtlamalıdır. Bunu, şirketin en az yüzde elli yüzdesine sahip olduğunu göstererek yapabilir.

Yatırım Türü

Yatırım, bir lokanta, market, benzin istasyonu, araba bayiliği vb. açılması gibi, kâr amaçlı herhangi bir yasal iş için olabilir. Yatırımcı göçü, yatırımın kendisi ve yakın ailesi için bir yaşam sürdürebileceğini göstermelidir. Başka bir deyişle, işletme, yatırımcının ABD'ye girdiği dakikadan başlayarak yeterli miktarda para üretmelidir. Bu, yatırımın gelecekteki finansal hedeflerini yansıtan yetkin, rasyonel ve uygulanabilir bir iş planı sunarak kanıtlanabilir.

Yatırımcının daha önce varolan ve zaten bordroda çalışanlar ve pozitif gelir gösteren bir işletmeye yatırım yapması daha kolaydır. Tamamen yeni bir iş açarken, bu biraz zorlaşıyor, çünkü finansal gelecek projeksiyonlarını kanıtlamak biraz daha zordur. Ayrıca, yatırımcı, ABD iş hesabına para vererek ya da bir emanet hesabı açarak zaten finansal olarak iş planına kendini adadığını kanıtlamalıdır.

Konut Sakinleri

Bu vize, maksimum iki yıllık bir ilk kalış süresine izin verir. Kalma süresinin uzatılması, belirsiz bir süre olmak üzere iki yıllık artışlarla verilebilir. Uzatma verilebilecek azami sınır bulunmamakla birlikte, yatırımcı her zaman ABD'de yetkili kaldıkları süre sona erdikten sonra ayrılmak zorundadır.

Eşler ve 21 yaşın altındaki çocuklar sözleşmeli yatırımcıya eşlik edebilir ve ayrıca iki yıllık artışlarla kalış sürelerini uzatmalarını talep edebilirler.

Tüccar mükavele vizası gibi tanınan  E-1 visa, ABD ile bir mükavele  anlaşması olması gereken ABD ve yabancı ülke arasında uluslararası bir iş kurmayı planlayan yatırımcılar için geçerlidir. Kurallar, uluslararası ticaretin geçerliliğini kanıtlaması şartıyla, E-2'ye aittir.

 

SSSS (SIK SIK SORULAN SORULAR)

E2 vizesi için başvuruda bulunursam, eşim ve çocuklarım başvurularım kapsamında mı? Evet.

Eşim ABD'de çalışabilir mi? Evet.

Çocuklarım ABD'de çalışabilir mi? Hayır, E2'nin altında değil.

E-2 vizem ile Amerika Birleşik Devletleri'nde ne kadar süre kalabilirim? Bir E-2 vizesi göçmen vizesi değildir - bu yüzden size ABD'de kalmaya devam etme hakkını vermeyecektir. Ayrıca, bir E2 vizesi ABD'ye kabulü garanti eder; ABD'ye seyahat etmenizi ve daha sonra bir antlaşma yatırımcısı olarak başvurmanızı sağlar. ABD Gümrük ve İç Güvenlik Bakanlığı Sınır Korumasından bir müfettiş, ABD’ye kabul edilip edilmeyeceğinizi kararlaştırır.

Bir E-2 dilekçesi ne kadar sürer? Düzenli işlem yaklaşık 15 hafta sürer. USCIS, 1525$ 'lık ek bir ücret karşılığında 15 günlük Premium İşleme sunmaktadır.

Ne tür işletmeler var? Çok çeşitli işletmeler yeterliliğe sahiptir. Önemli olan, işletmenin sizi ve ailenizi desteklemek için yeterli gelirden fazlasını yapması ve istihdam yaratmasıdır.

Imtiyaz  E-2 vizesi için uygun mu? Evet, yeni bir imtiyaz ya da zaten varolan bir imtiyaz olsun, imtiyaz edilmiş bir işletme için başka herhangi bir işletme gibi aynı şartlar vardır.

Daha sonra işimi satarsam ne olur? İşletmeyi ilk önce uygun nitelikte başka bir işletme satın almadan satıyorsanız, artık E-2 statüsüne hak kazanamazsınız. Böyle bir durumda, ya ABD'den ayrılmanız gerekecek ya da durumunuzu değiştirmek için başvurabilirsiniz.

FADI KAYYALI, INC.

We provide full immigration services related to business and investment visas such as Eb-5, E-2, and L visas along with processing green card petitions. We have you live, work and invest in US.

100% Satisfaction Guaranteed

Get in touch

We invite you to contact or visit us.

fadi.kayyali@2immigration.com
mohsen.badawood@2immigration.com

UNITED STATES
24700 Center Ridge Rd., Suite 310,  Westlake, OH 44145, USA
Tel: +1-440-835-4766
Whatsapp: +966-50-565-5535
Fax: +1-848-628-0212

SAUDI ARABIA
Tel: +1-440-835-4766
Whatsapp: +966-50-565-5535

Testimonials

 

“Dear Mr. Kayyali, I would love to thank you for the time and dedication spent on my application and I absolutely appreciate all the work put into my case. The wonderful staff you have went above and beyond to make sure everything was done in a timely manner. Best regards. ”

Saeed A.