CONTACT US HERE AT: fadi.kayyali@2immigration.com
mohsen.badawood@2immigration.com

KÜÇÜK İŞLETMENİZİ AÇARAK YEŞİL KARTINIZI ALIN

                                            EB-5 göçmen yatırımcı süreci

Eb-5 vizesi, sizin ve yakın aile üyeleriniz için yeşil kartınızı almanın hızlı bir yoludur. Belirli bir eğitim, deneyim ya da başka bir şey gerektirmez, yasal bir işleme girmek için yasal yaşını elde etmek, gelir kaynağı ve bazı istismarlar, ABD'de daha önce yasadışı kalmak, suçlar gibi herhangi bir kabul edilemezlik sorununun kanıtlanması, vb.

Yabancı bir girişimci, bir zamanlar I-526 dilekçesini başvuru üzerine onayladıktan sonra, yasal statülerini 2 yıllık bir süre için daimi ikametgahı veren USCIS ile ayarlayabilir, bundan sonra yatırımcı, I-829'dan 2 ay önce kendileri ve aileleri için sürekli bir statü vermek için yıl onayı sona erme tarihi. Yatırımcı, yeni bir ticari işletmeye yatırım yaptığını kanıtlayan ve coğrafi alana dayalı olarak 500.000 $ veya bir milyon dolarlık yatırım yaptığını ve yeni ticari işletmenin 1 milyon için en az 10 tam zamanlı doğrudan iş yaratacağını kanıtlayan belgeleri sağlamalı. 500.000 $ yatırım için 10 dolaylı iş.

Eb-5 vize başvuru sahiplerinin gelir kaynağı. Ayrıca, yatırımcı gelir kaynağını kanıtlamalıdır. Bu, yatırımcıların gelir kaynağını kanıtlama yeteneğinden yoksun olmaları nedeniyle, özellikle göçmen inkarlarının reddedilmesinin birçok yatırımcı için yapılması zor bir görev olabilir. Gelir kaynağı farklı şekillerde kanıtlanabilir. Örnek olarak, doktor gibi bir profesyonel, önceki mevduatını uzun bir süre boyunca talep edilen yatırım miktarına göre biriktirebilir. Bir miras gelir kaynağını göstermenin başka bir yolu olabilir. Bir kardeşin veya bir ebeveynden gelen bir hediye, aynı zamanda, gelirin kaynağını ya da hediye veren kişi tarafından gösterilerek de kanıtlanabilir. Aynı şey, hem kişisel hem de iş hesabını birbirine bağlayarak gelir kaynaklarını kanıtlayabilen işletme sahipleri için de geçerlidir. Başka bir deyişle, işletme sahibi kişisel banka hesabındaki paranın iş operasyonlarının doğrudan bir sonucu olduğunu göstermeli veya kanıtlamalıdır. 21 yaşından küçük çocuklar Genellikle, Eb-5 dilekçesinin (yatırımcı) yararlanıcısı, eş ve çocuk gibi yakın aile üyelerine sponsor olabilir veya başvurabilir. Çocuklar, I-526 (ilk geçici yeşil kart uygulaması) dosyalandığı zaman 21 yaşından küçük olmalıdır. Dilekçenin USCIS ile devam etmesi hâlinde, çocuk 21'e erişse bile, bazı durumlarda çocuklar korunabilir. EB- 5 Bölge merkezi Yatırımcı pilot programı olarak adlandırılan yatırımcılar için yeni bir program, organizatörlerin yerel veya ulusal ekonomiye etkilerini kanıtlamaları gereken bir ekonomik birim olan büyüme ve iş yaratımını artıran bir bölgesel merkezden yararlanmaktadır. I-924 veya I-924 A olan iki form, yatırımcının onaylanması için 10 aya kadar sürebilecek bir uygulama için kullanılır.

Bölgesel merkez, USCIS tarafından feshedilebilir veya hile tespit edilmemişse feshedilebilir ve hükümetin yatırımcının yasal statüsünü değiştirmeye yönelik bir garantisi yoktur.

Göçmen yatırımcı bölge merkezleri

Bölgesel merkezlerin listesi alfabetik olarak listelenir ve USCIS tarafından bir EB-5 bölgesel merkezi uygulamasının onaylanması, mutlaka bir onay anlamına gelmez ve yatırımcı için riski en aza indirmez.

Sorular ve Cevaplar: EB-5 Ekonomik metodolojiler

USCIS, 2 ana soruya açıklık getirmektedir:

Otel geliştirmeyi içeren projeler için yatırımcı, gelişmenin ziyaretçi harcamalarında bir artışa neden olduğunu ve böylece bölgedeki istihdamın artmasına neden olduğunu kanıtlamalıdır.

Bölgesel bir merkez, istihdamda artışa neden olabilecek gayrimenkul satın almak için EB- 5 yatırımcısı tarafından sağlanan fonları kullanabilir.

FADI KAYYALI, INC.

We provide full immigration services related to business and investment visas such as Eb-5, E-2, and L visas along with processing green card petitions. We have you live, work and invest in US.

100% Satisfaction Guaranteed

Get in touch

We invite you to contact or visit us.

fadi.kayyali@2immigration.com
mohsen.badawood@2immigration.com

UNITED STATES
24700 Center Ridge Rd., Suite 310,  Westlake, OH 44145, USA
Tel: +1-440-835-4766
Whatsapp: +966-50-565-5535
Fax: +1-848-628-0212

SAUDI ARABIA
Tel: +1-440-835-4766
Whatsapp: +966-50-565-5535

Testimonials

 

“Dear Mr. Kayyali, I would love to thank you for the time and dedication spent on my application and I absolutely appreciate all the work put into my case. The wonderful staff you have went above and beyond to make sure everything was done in a timely manner. Best regards. ”

Saeed A.